گروهک تروریستی «جبهه دمکراتیکِ خلق عرب احواز»

  فیسبوک

این وبسایت با نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر سازگاری ندارد، به منظور بهره مندی از تمامی امکانات لطفا از مرورگرهای جدید و مدرن فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید

کنگره بین المللی 17000شهید ترور را درصفحات اجتماعی دنبال کنید
  • French
  • English (UK)
  • ar-aa
ثبت نام

این گروه در سال 1379 در کشور انگلستان توسط محمود مزرعه با هدف تجزیه استان خوزستان از طریق مشی مسلحانه تأسیس گردید و برخي از عمليات‌هاي بمب‌گذاري و اقدامات ايذائي در استان را هدایت نموده است. جبهه دمکراتیک خلق عرب احواز با ساير گروه‌هاي تجزيه‌طلب در خارج از کشور مرتبط در شانتاژ علیه جمهوری اسلامی ایران همسو مي‌باشد. تشکل مذکور چند صباحي از طريق کانال ماهواره‌اي جوناس تي‌وي مبادرت به پخش برنامه‌هاي تجزيه‌طلبي با هدف تحريك احساسات قومي مردم مي‌نمايد.

این تشکیلات داراي دو سايت اينترنتي مي‌باشدکه از اين طريق اقدام به صدور بيانيه، اطلاعيه و... عليه جمهوری اسلامی ایران مي‌نمايد .محدوده فعالیت این گروه در كانادا، هلند، بلژيك، تركيه و سوريه است.

محمود مزرعه معروف به ابوبشار

محمود مزرعه تا قبل از خروج از کشور در سال 1366، به علت فعالیت و انجام تحرکات کمونیستی و خلقِ‌عربی دستگیر و مدتی کوتاه زندانی می‌گردد. پس از آزادی به انگلستان متواری و موفق به اخذ پناهندگی سیاسی از آن کشور می‌شود.

وی با کمک برخی دیگر از عناصر قومی و با حمایت انگلیس، جبهه دموکراتیکِ خلق عرب احواز را در راستای تجزیه خوزستان تأسیس می‌کند. پس از مدتی توسط نادی حکمت از سران حزب کمونیست عراق و مقیم لندن با بعضی از اعضای مجلس عوام انگلستان ارتباط برقرار کرده و از حمایت‌های آنان به جبهه دمکراتیکِ خلق عرب با هدف تجزیه خوزستان بهره‌مند می‌شود.

صلاح مزرعه معروف به ابوشریف

مسئولیت: سخنگوی جبهه دمکراتیک خلق عرب و مسئول جبهه دمکراتیک خلق عرب شاخه کانادا.

وی به همراه محمود مزرعه در راستای پیگیری اهداف تجزیه‌طلبانه قومی و به‌منظور گسترش فعالیت‌های خود علیه جمهوری اسلامی ایران ارتباط با اشخاص و مؤسسات قومی خارج از کشور و اخذ مشاوره از آنان فعالیت می‌کند.  صلاح مزرعه  همچنین موفق به دیدار با آقای عمرو موسی دبیرکل اتحادیه عرب می‌گردد. در این دیدار وی در خصوص چیزی که آن را مشکلات مردم عرب در خوزستان می‌نامید با عمرو موسی مذاکره و از وی درخواست می‌نماید تا یک کرسی برای مردم عرب خوزستان در اتحادیه عرب تعلق گیرد.

با توجه به اینکه عمرو موسی با مسائل مطروحه توسط صلاح مزرعه آشنایی کامل نداشت چنین اظهار می‌دارد که مسائل را به‌طور کامل فهمیده ولی نیاز به آشنایی بیشتر با این امور دارد. لذا از وی می‌خواهد ارتباط خود با اتحادیه را حفظ تا در آینده مطالبات آن‌ها بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

طاهر مزرعه معروف به ابونضال

مسئول جبهه دموکراتیک خلق عرب احواز شاخه سوریه

طاهر مزرعه، برادر صلاح مزرعه، در سال 1378 پس از خروج از کشور مدتی در ترکیه فعالیت قومی داشته و سپس به سوریه مسافرت و به‌عنوان مسئول جبهه دمکراتیک خلق عرب احواز شاخه سوریه فعالیت تجزیه‌طلبانه خود را ادامه می‌دهد.

وی در فواصل زمانی قبل و حین اغتشاشات فروردین سال 1384 ضمن جذب تعدادی از اهالی عرب خوزستان متردد به سوریه و همچنین برقراری ارتباط تلفنی، اینترنتی و غیره با عناصر دیگر قومی، با ارسال محموله‌های تبلیغاتی از قبیل نامه جعلی منسوب به محمدعلی ابطحی، اطلاعیه و بیانیه‌های با مضمون تجزیه‌طلبانه قومی، پرچم پارچه‌ای الاحواز، برچسب پرچم الاحواز و بالون جهت به هوا فرستادن پرچم الاحواز به آسمان در مناطق عرب‌نشنین و آشوب شهر اهواز، از طریق این افراد به داخل کشور در هدایت و راهنمایی عناصر خود در ایران و تحریک مردم در سطح مناطق عرب‌نشین برخی شهرهای استان فعالیت زیادی داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

شهدا را همراهی کنید!

 

پربازدیدترین مطالب