گروهک تروریستی «حزب تضامن الاهوازی»

  فیسبوک

این وبسایت با نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر سازگاری ندارد، به منظور بهره مندی از تمامی امکانات لطفا از مرورگرهای جدید و مدرن فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید

کنگره بین المللی 17000شهید ترور را درصفحات اجتماعی دنبال کنید
  • French
  • English (UK)
  • ar-aa
ثبت نام

مسئول حزب: منصور سیلاوی معروف به منصور اهوازی.

محل تشکل: انگلستان، لندن.

منصور اهوازی، فرزند عبد ویس، 44 ساله، متأهل و از خانواده متمکن اهواز می‌باشد. وی در سال 1367 پس از اخذ دیپلم و به‌منظور فرار از خدمت سربازی از کشور خارج و ابتدا در آلمان اقامت می‌کند. سپس از آلمان به انگلستان رفته و موفق به اخذ پناهندگی اجتماعی از آن کشور می‌شود. در سال 1378 به‌همراه تعدادی از افراد خوزستانی مقیم لندن با ایجاد تشکلی به نام المنتدی الاهوازی فعالیت سیاسی خود را آغاز و ضمن برقراری ارتباط اینترنتی و ارسال اعلامیه به داخل کشور، در گسترش افکار تجزیه‌طلبانه قومی در بین جوانان عرب خوزستان فعالیت می‌نماید.

در سال 2003(1381) با هماهنگی، هدایت و حمایت کشور انگلیس به همراه تعدادی در حدود سی نفر از عناصر ایرانی مقیم لندن، تشکلی تحت نام تضامن الاهوازی با هدف تحریک جوانان به مبارزه در داخل کشور، ایجاد و در این راستا مکاتبات و ارتباطاتی با سازمان‌های بین‌المللی برقرار می‌کند.

بر اساس اساسنامه‌ای که حزب تضامن الاهوازی منتشر نموده است، اعلام می‌دارد که این حزب سعی می‌کند خود را با دیگر تشکل‌هایی که از حقوق مردم عرب خوزستان دفاع می‌کنند، هم به لحاظ اجتماعی و از نظر سیاسی همسو نماید و بین این هدف و دیگر تحرکات سیاسی در ایران مخصوصاً با دیگر قومیت‌های ایرانی برای رسیدن به اهداف مشترک همسویی داشته باشد.

اين حزب به سرکردگي منصور سيلاوي معروف به منصور الاحوازي در خارج ازکشور عليه اهداف جمهوری اسلامی ایران و با هدف تجزيه‌طلبي استان خوزستان فعاليت مي‌نمايد. حزب مذکور داراي سايت اينترنتي مي‌باشد که به سه زبان انگليسي، عربي و فارسي فعاليت دارد و کليه اخبار و گزارشات استان خوزستان و تشکل مذکور را منعکس مي‌نمايد.

اقدامات: تحريك مردم استان به انجام شورش، شانتاژ عليه جمهوری اسلامی ایران در مجامع بين‌المللي.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

شهدا را همراهی کنید!

 

پربازدیدترین مطالب