اخبار

  فیسبوک

این وبسایت با نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر سازگاری ندارد، به منظور بهره مندی از تمامی امکانات لطفا از مرورگرهای جدید و مدرن فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید

کنگره بین المللی 17000شهید ترور را درصفحات اجتماعی دنبال کنید
  • French
  • English (UK)
  • ar-aa
ثبت نام

سردبیر پایگاه خبری‌تحلیلی «وترنز تودی» آمریکا گفت: مدت هاست ایران در رسانه های غربی به عنوان حامی تروریسم بین‌المللی معرفی می‌شود؛ ولی ما می‌دانیم که پنهان کردن تاریخچه ایران به عنوان بزرگ‌ترین قربانی تروریسم هم جزئی از همان تبلیغات غلط علیه ایران است.

جیم دبلیو دین تحلیلگر برجسته آمریکایی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور گفت: شما 17000قربانی ترور دارید که این آمار تقریباً شش‌ برابر قربانیان یازده سپتامبر است؛ ولی ایران همچون بوش، چنی و رامسفلد مبارزه‌ای علیه تروریسم راه‌ نینداخت که منجر به کشته شدن هزاران بیگناه شود.

وی همچنین تأکید کرد که آمار جانبازان تروریسم در ایران هم احتمالاً بسیار زیاد است و باید آمار دقیق آن هم اعلام شود.

وی افزود: در آمریکا مردم عادی درباره مجاهدین خلق و حمایت‌های سیا و موساد از این گروه تقریباً هیچ چیزی نمی‌دانند؛ چرا که رسانه‌های ما هیچ مطلبی دراین‌ خصوص منتشر نکردند. بسیاری از آمریکایی‌ها با دانستن این حقیقت شوکه خواهند شد.

سردبیر پایگاه خبری‌ تحلیلی «وترنز تودی» ادامه داد: سرکوب تبلیغاتی ایران به عنوان اصلی‌ترین قربانی تروریسم نقش مهمی در معرفی ایران به عنوان تهدید تروریستی به دیگران ایفا کرد. هنوز تلاش‌های رسانه‌های تحت کنترل یهودیان برای سالیان سال در اذهان مردم آمریکا وجود دارد.

وی با تأکید بر ضرورت آشنایی جامعه بین‌الملل با جزئیات اقدامات تروریستی در ایران خاطرنشان کرد: رسانه‌های غربی از اینکه مخاطبانشان در این باره بیشتر بدانند هراس دارند؛ چرا که مردم متوجه می‌شوند که منشأ این اقدامات در واقع فعالیت‌های سازمان‌های جاسوسی غرب در زمان صلح بوده است.

وی کنگره 17000شهید ترور را نقطه شروع موفقی برای شکست این طرز تلقی از ایران خواند و تأکید کرد: این کنگره بایستی با فعالیت‌های رسانه‌ای، داستان‌های غم‌انگیز قربانیان ترور را منتشر کند و در حوزه‌های جدید تروریسم و اقدامات سازمان ملل گزارش دهد و به یک مرجع مطالعات تروریسم تبدیل شود که هرکس نیاز به دسترسی به اطلاعاتی درباره تروریسم داشت به آن مراجعه کند.

این سرباز سابق ارتش آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: ایران در مسیر مبارزه با تروریسم نباید تنها قدم بردارد؛ چرا که آمار قربانیان ترور در دنیا رو به افزایش است. تمام گروه‌های قربانی ترور بایستی در کنار هم همکاری کنند تا یک راه بین‌المللی برای تحقیق، افشا و پیگرد قانونی تمام افرادی که در چنین اقداماتی نقش دارند و دشمن بشریت هستند ایجاد کنند.

وی افزود: تروریسم دولتی عامل بسیاری از این ترورهاست و دولت‌های مقصر طبیعتاً از برملا شدن حقیقت واهمه دارند. به همین خاطر است که من معتقدم ایران در خط مقدم تلاش برای برملا کردن تاریخ طولانی و ننگین تروریسم دولتی و اطلاع‌رسانی بی‌وقفه در این خصوص قرار دارد. این امر نهایتاً سبب می‌شود مردم کشورهایی که در این نوع تروریسم نقش دارند آگاه شوند و رهبران و ارگان‌های عملیاتی‌شان را مسئول بدانند.

وی ادامه داد: زمانیکه حقیقت آشکار شود دیگر ادعای آن‌ها مبنی بر بی‌ثبات‌سازی کشورهای هدف به منظور حفاظت از مردم خود دیگر باورپذیر نخواهد بود. حقیقت این است که این کشورها با عملیات‌های مخصوص زمان جنگ سرد به کشورهای هدف خود حمله می‌کنند.

 وی درپاسخ به پرسشی درباره حضور گروه‌های تروریستی ایرانی در آمریکا و نقش آن‌ها در سیاست‌های ضدایرانی گفت: این گروه‌های تروریستی در اینجا چهره منفی ندارند و به عنوان مبارزان آزادی معرفی می‌شوند که مظلوم واقع شده‌اند! این تمام آن چیزی است که عموم مردم در آمریکا می‌شنوند. اگر گروه‌هایی از قربانیان تروریسم و خانواده‌های آنان به طور مدام در دانشگاه‌ها و کلیساهای آمریکا حضور پیدا کنند و به سخنرانی بپردازند مردم شوکه خواهند شد؛ اما لابی صهیونیست و صهیونیست‌های مسیحی در مقابل این اقدامات خواهند ایستاد که البته آن هم خوب است؛ چراکه نشان می‌دهد از افشاشدن حقایق می‌ترسند.

این تحلیلگر سیاسی آمریکایی درباره تروریسم دولتی رژیم صیونیستی علیه ایران در قالب ترور دانشمندان هسته‌ای گفت: به نظر من هدف این اقدامات مجاب کردن ایران به ترور دانشمندان غربی در پاسخ بود که در آن صورت بهانه‌ای برای آن‌ها فراهم می‌شد که دست به حمله نظامی علیه ایران بزنند. متأسفانه شاهد هستیم که تاکتیک‌های قدیمی که ریسک کم و ضریب موفقیت زیادی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. تحلیل من این است که ترور چند دانشمند تأثیری بر روند فعالیت هسته‌ای ایران ندارد و فقدان آن‌ها با افراد دیگری جبران می‌شود. حال می‌بینیم که پس از گذشت بیش از 13 سال از مذاکرات هسته‌ای ایران، نه اسرائیل و نه انگلیس تاکنون نتوانسته‌اند اسناد محکمی برای اثبات ادعای خود مبنی بر ساخت سلاح هسته‌ای توسط این کشور ارائه کنند. ناتوانی انگلیس در این امر بسیار مهم است از این حیث که رئیس سرویس اطلاعاتی این کشور در طی یک سخنرانی از اقدامات سرویس مخفی خود در راستای به تأخیر انداختن برنامه تولید سلاح هسته‌ای ایران تمجید کرد. به‌ این‌ خاطر که سلاح هسته‌ای اصلاً در میان نبوده و تنها کاری که او انجام داد محدود به ترور چند کارمند برنامه هسته‌ای ایران بود که از آن‌ها در ایران تعداد زیادی وجود دارد.

انگلیس هم در این مقوله دنباله روی اسرائیل شد و از ابزار ایجاد رعب و وحشت استفاده کرد و اعلام کرد که اگر هر چه سریعتر اقدامی انجام نشود ایران به بمب دست می‌یابد. البته این اتهام‌زنان اکنون دم فرو‌بسته‌اند؛ چرا که بر جهانیان آشکار شد که آن‌ها دروغ گفته‌اند.

جیم دبلیو دین خروج ایران و حزب الله از لیست تهدیدات تروریستی آمریکا را حسن نیت اوباما و قصد او برای جبران گذشته ناخوشایند خود در حوزه دیپلماسی خواند و گفت: این اقدام بسیار شگفت انگیز و البته دیرهنگام بود. تمام آنچه می‌توانیم انجام دهیم در حال حاضر این است که به دنبال انگیزه‌های این اقدام بگردیم. اولین احتمال این است که دولت اوباما به آخرین مراحل مذاکرات هسته‌ای نزدیک می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

شهدا را همراهی کنید!

 

پربازدیدترین مطالب