اخبار

  فیسبوک

این وبسایت با نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر سازگاری ندارد، به منظور بهره مندی از تمامی امکانات لطفا از مرورگرهای جدید و مدرن فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید

کنگره بین المللی 17000شهید ترور را درصفحات اجتماعی دنبال کنید
  • French
  • English (UK)
  • ar-aa
ثبت نام


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تمجید از برگزار کنندگان کنگره بین‌المللی شهدای ترور گفت: تروریسم، ابزاری برای سازمان‌های جاسوسی کشورهای سلطه‌گر علیه مخالفانشان است.

امیرحسین قاضی‌زاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین‌المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور کشور با قدردانی از برگزاری این کنگره گفت: جمهوری‌ اسلامی ایران و ملت ایران در دهه‌های اخیر از بزرگ‌ترین قربانیان گروه‌های تروریستی در سراسر جهان بوده‌اند. در حال حاضر نیز تروریسم به صورت افسار‌گسیخته همه کشورهای منطقه به ویژه کشورهای حامی مقاومت را هدف قرار گرفته است. بنابراین انعقاد چنین کنگره‌ای در سطح بین‌المللی علاوه بر نشان دادن جایگاه محوری و کلیدی ایران در عرصه مبارزه با تروریسم باعث انتقال تجارب کشورمان به دیگر کشور‌ها و تأکیدی بر مظلومیت ملت ما خواهد بود.

قاضی‌زاده با مذموم شدن پدیده ترور و علل بروز آن گفت: وقتی گروهی در داخل کشور یا قدرت‌هایی در خارج کشور نمی‌توانند افکار یک جامعه را طوری به دست بگیرند که روی رفتار سیاسی جامعه تاثیر بگذارند، شروع به حذف فیزیکی افرادی که در مقابلشان هستند، می‌کنند.

وی با بیان اینکه پایه‌گذاری این روش، مبتنی بر ظلم است، گفت: تروریسم در دهه‌های اخیر ابزاری در اختیار سازمان‌های جاسوسی کشورهای سلطه‌گر علیه مخالفانشان بوده است که بعضا کسانی به عنوان حکومت‌های دست‌نشانده نیز به آن‌ها کمک می‌کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه جریان طالبان و القاعده در افغانستان توسط آمریکایی‌ها و عربستان‌سعودی متولد شد، افزود: این جریان امروز گریبان خودشان را گرفته است.

به گفته وی، ترور و تروریسم توسط این کشور‌ها ایجاد و سازماندهی شده اما توسط آن‌ها به پایان نمی‌رسد و پس از آن نمی‌توانند رفتار این گروه‌ها را به درستی مدیریت کنند لذا امروز می‌بینیم که تروریسم در کل جهان توسعه یافته است و شاهد انواع و اقسام ترور‌ها در سراسر جهان هستیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت همگرایی کشورهای منطقه و جهان در مواجهه با تروریسم هم گفت: برخی از کشور‌ها ممکن است از مکتب فکری و سیاسی جمهوری‌اسلامی ایران خوششان نیاید ولی باید بدانند این طور نیست که هر کاری که بخواهند انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان توسط افراد جذب شده و آموزش دیده در اقلیم کردستان عراق، تصریح کرد: این اقلیم خاک خودش را برای آموزش تروریست‌ها علیه ایران در اختیار اسرائیل قرار داده است و حالا باید دید که خود رژیم صهیونیستی با این اقلیم و عنصر دیگرشان داعش چه کرده است. بنابراین اگر امروز ترکیه تروریست آموزش می‌دهد و به سوریه و عراق می‌فرستد، بدانید روزی گریبان خود این کشور را خواهد گرفت.

این نماینده مجلس شورای‌اسلامی افزود: کشورهای همسایه ما بدانند درست است که نا‌امن کردن ایران به امنیت کشورمان به صورت کوتاه مدت ضربه می‌زند اما در میان مدت دامن خودشان را خواهد گرفت.

قاضی‌زاده همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشورهای همسایه ما از برخی گروه‌های تروریستی حمایت می‌شود و این در حالی است که کشورما امن و سایر کشور‌ها نا‌امن است، بنابراین می‌توان گفت، علی رغم اختلافات سیاسی جهت حفظ امنیت منطقه باید کشورهای منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در این زمینه تصریح کرد: وقتی ارزش‌ها بر اساس واقعیت نباشد و تروریست را به خوب و بد تقسیم کنند این امر باعث توسعه تروریسم می‌شود.

نماینده مردم مشهد در پایان تأکید کرد: تروریسم به صورت ذاتی منحوس است و نباید به عنوان ابزار از آن استفاده کرد و اگر کسی با چنین مسأله‌ای مخالف است باید با استدلال، مخالفت خود را بیان کند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

شهدا را همراهی کنید!

 

پربازدیدترین مطالب