اخبار

  فیسبوک

این وبسایت با نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر سازگاری ندارد، به منظور بهره مندی از تمامی امکانات لطفا از مرورگرهای جدید و مدرن فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید

کنگره بین المللی 17000شهید ترور را درصفحات اجتماعی دنبال کنید
  • French
  • English (UK)
  • ar-aa
ثبت نام

مانوئل گالیانا راس، نویسنده و محقق اسپانیاییمانوئل گالیانا راس، نویسنده و محقق اسپانیایی و نویسنده کتاب «لابی صهیونیستی در اسپانیا» که تحقیقاتی در زمینه تروریسم تکفیری و جریان وهابیت داشته است، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور با اشاره به «عدم اطلاع مردم اروپا و آمریکا از وجود 17000 قربانی تروریسم در ایران» دلیل این موضوع را «سلطه مستقیم و غیر مستقیم صهیونیسم بر جریان های اصلی رسانه ای در غرب» عنوان کرد.

بخشی از گفتگو با نویسنده کتاب «بحران جهانی» را در ادامه خواهید خواند:

طی 35 سال گذشته بیش از 17000 نفر از مردم ایران توسط گروه های تروریستی مانند منافقین (سازمان مجاهدین خلق) که مورد حمایت برخی کشور های غربی نیز هستند، به شهادت رسیده اند. به نظر شما چرا این موضوع نه تنها در رسانه های غربی انعکاسی پیدا نمی کند، بلکه ایران را به عنوان یک کشور حامی تروریسم معرفی می کنند؟
در این رابطه باید دید که در غرب واقعا چه رخ می دهد. آیا مردم کشورهای غربی اطلاع دارند طی 35 سال اخیر نزدیک به 17000 از مردم ایران توسط گروههای تروریستی و تکفیری کشته شده اند؟ خیر. چنین اطلاعاتی در اروپا وجود ندارد. لا اقل در اسپانیا که من در آن کشور زندگی می کنم چنین موضوعی را نمی توان شنید. در حقیقت ایران هیچ گاه در اروپا به عنوان یک قربانی تروریسم مطرح نبوده بلکه برعکس؛ به عنوان حامی و ترویج کننده اقدامات تروریستی شناخته می شود! دلیل این موضوع سلطه مستقیم و غیر مستقیم صهیونیسم بر جریان های اصلی رسانه ای در غرب است. صهیونیست ها نه تنها بر رسانه های دیداری و شنیداری تسلط دارند، بلکه تمام خبرگزاری ها نیز تحت کنترل آن هاست. برای مثال، خبرگزاری رویترز که یکی از 5 خبرگزاری اصلی در جهان است از سال 1895 تحت سلطه مالی خاندان روچیلد در آمده است. آن ها در حوزه های مالی، بانک ها، شرکت های چند ملیتی، رسانه های اصلی دنیا، تجارت جهانی، هالیوود و ... مسلط هستند. من علاقه مند هستم هرچه زودتر شاهد از هم پاشیدن اتحادیه اروپا و واحد پولی آن (یورو) باشم. زیرا این دو عنصر از اهرم های اصلی سلطه صهیونیست ها بر اروپا هستند. بانک مرکزی اروپا روز به روز به پول الکترونیکی وابسته تر شده و بدهی اروپا در حال افزایش است. اما من به شما اطمینان می دهم این شرایط رو به اتمام است. به نظر من به زودی شاهد تغییراتی جدی خواهیم بود.


دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور ایران، شهریور ماه امسال با حضور ده ها شخصیت علمی و سیاسی بین المللی در تهران برگزار می شود. اهمیت برگزاری چنین اجلاسی را چگونه ارزیابی می کنید؟
خود من هم، مانند اغلب مردم در جوامع اروپایی و آمریکایی، از برگزاری چنین رویدادی بی اطلاع بودم. امیدوارم با تلاش هایی که انجام می دهید حقایق را آشکار کنید و این رویداد تاثیرات مثبتی در این زمینه خواهد داشت.


اسنادی وجود دارد که نشان می دهد رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته ای ایران نقش داشته است. چرا تروریسم دولتی اسرائیل و صهیونیست ها واکنش مجامع جهانی مانند سازمان ملل را به دنبال ندارد؟
دلیل این موضوع اهمیت نداشتن موضوعات مربوط به ایران و دانشمندان ایرانی برای آن هاست. با وجود این که کشورهای زیادی در سازمان ملل حضور دارند، اما تعداد کمی کشور مهم؛ که تحت سلطه صهیونیست ها نیز هستند آراء سایر کشورهای عضو را تحت تاثیر قرار می دهند. بنابراین این موضوع که تعداد زیادی از مردم ایران از جمله دانشمندان هسته ای آن کشور کشته شده اند برای غرب دارای اهمیت نیست.


تروریسم تکفیری زاییده اندیشه های خشک و متحجرانه برخی رژیم های منطقه ای مانند عربستان سعودی است. با این وجود، متاسفانه این رژیم ها توسط آمریکا حمایت می شوند. نظر شما در این رابطه چیست؟
وهابیت و تکفیری گری از زمان شکل گیری، پیوسته در حال پیشرفت بوده اند. البته در برخی برهه ها نیز سرعت پیشرفت آن ها کاهش یافته است. پس از دهه 80 میلادی وهابیت نه تنها در عربستان سعودی و قطر بلکه در ترکیه (در مساجد و نظام آموزشی این کشور) نیز جایگاه خود را یافته و توانسته خود را تثبیت کند. ایالات متحده آمریکا در ماجرای حمایت از آل سعود از انگلیسی ها تبعیت کرد. انگلیسی ها متحدین سنتی آل سعود به شمار می روند. در سال 1944 زمانی که جنگ جهانی دوم رو به اتمام بود، رئیس جمهور وقت آمریکا، روزولت، قراردادی را با یکی از پادشاهان سعودی به امضاء رسانید که طی آن سعودی ها در ازای همکاری نظامی آمریکایی ها با آن ها، نفت در اختیار ایالات متحده آمریکا قرار می دادند. این اتحاد اکنون سال هاست که پابرجاست و طی 60 سال گذشته هم پول های زیادی در این میان رد و بدل شده که این پول می تواند بسیاری از سیاستمداران غربی را به ورطه فساد بکشاند.


درباره داعش برخی معتقدند که از یک سو زاییده تفکرات افراطی جریان های سلفی و وهابی است و از سویی دیگر اسرائیل نیز به عنوان یک حامی مهم این گروه مطرح است. شما در پژوهش های خود به چه نتیجه ای دست یافته اید؟ آیا ارتباطی در این میان وجود دارد؟
اگر بخواهیم به طور مشخص درباره جهادی گریِ وهابی صحبت کنیم، می توان آن را به این شکل تعریف کرد: «یک تفکر اسلامیِ جعلی که به منظور ایجاد اختلاف و درگیری و نابودی اسلام از درون، توسط معتقدین به نظم نوین جهانی شکل گرفته است.» همه می دانند که داعش یا خلافت اسلامی، یا هر نام دیگری که بر روی آن می گذارند، از کجا ریشه گرفته است. داعش از القاعده ریشه گرفته است. همان طور که همه اطلاع دارند القاعده سازمانی است که در زمان جنگ افغانستان با شوروی توسط موساد و سیا شکل گرفت، ایجاد شد و تحت حمایت مالی و آموزشی درآمد. در این میان کشورهایی وجود دارند که هنوز هم این گروه های ضد اسلام را آموزش داده و تسلیحات در اختیار آن ها قرار می دهند که از جمله آن ها می توان به آمریکا و انگلیس اشاره نمود. کشورهای دیگری نیز هستند که سرزمین خود را در اختیار آن ها قرار می دهند تا در آنجا آموزش نظامی ببینند و از مرزهایشان به راحتی عبور کنند. کشورهایی مانند اردن و ترکیه.
عناصر دیگری هم در این زمینه دخیل هستند که خیلی شناخته شده نبوده و ریشه های تاریخی و مذهبی دارند. اسنادی وجود دارد که نشان می دهد تعداد زیادی از یهودیان در گذشته تنها به شکلی ظاهری و نه حقیقی به دین اسلام در آمدند. در برخی از منابع به این افراد «سباطین» گفته می شود. برای مثال می توان گفت آتاتورک؛ رهبر سابق ترکیه، دارای ریشه هایی از سباطین بوده و روابط بسیار خوبی با انگلیسی ها و به طور کلی با صهیونیسم داشته است. از این جهت به این موضوع اشاره کردم که احتمالی قوی وجود دارد که وهابیت نیز چنین ریشه هایی دارد؛ ریشه هایی صهیونیستی و تلمودی. حقیقتی که وجود دارد و در گزارشات دستگاه های امنیتی- اطلاعاتی عراق و آمریکا هم به اشاره شده این است که آل سعود از یهودیان بصره عراق ریشه گرفته اند و پدر بزرگ محمد بن عبدالوهاب هم از یهودیان ترکیه بوده است. بنابراین این فرضیه وجود دارد که این افراد ریشه هایی از یهودیت دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

شهدا را همراهی کنید!

 

پربازدیدترین مطالب