اخبار

  فیسبوک

این وبسایت با نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر سازگاری ندارد، به منظور بهره مندی از تمامی امکانات لطفا از مرورگرهای جدید و مدرن فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید

کنگره بین المللی 17000شهید ترور را درصفحات اجتماعی دنبال کنید
  • French
  • English (UK)
  • ar-aa
ثبت نام

یک عضو هیئت عالی قضایی اقلیم کردستان عراق با تمجید از برگزاری دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور کشور گفت: برگزاری این کنگره پشتیبانی معنوی و حقوقی از قربانیان ترور و خانواده های آنان به شمار می رود.

قاضی عبدالرحمان زیباری عضو هیئت قضایی اقلیم کردستان عراق در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور کشور ضمن تشکر از برگزاری این اجلاس گفت: اهمیت برگزاری چنین اجلاسی از این روست که جنایات تروریستی انجام شده علیه قومیت ها، مذاهب و ادیان مختلف را آشکار و مستند سازی و حقوق قربانیان را تثبیت می کند.

قاضی زیباری در پاسخ به سؤالی درباره ناکارآمدی قوانین بین المللی در پیگرد تروریست ها و پشتیبانان آنها گفت: قوانین بین المللی ناکارآمد نیستند بلکه مشکل در مکانیزم های تطبیق این قوانین و دادگاه های جنایی بین المللی است لذا قصور در بعد اجرایی است و نه موضوعی و تشریعی.

این قاضی و مستشار پرونده های منازعات بین المللی با انتقاد از نقش سازمان های بین المللی در پرونده های کیفری، اقدامات اینگونه سازمان های حقوقی را پیچیده کردن فرآیندهای حقوقی دانست و افزود: شورای امنیت سازمان ملل متحد بیش از آنکه تابع قوانین و مسائل حقوقی و قانونی باشد تابع تصمیم گیری های سیاسی است.

قاضی زیباری همچنین درباره اقدامات قضایی و حقوقی اقلیم کردستان در حوزه مبارزه با تروریسم و تشریع قوانین مختص آن گفت: اقلیم کردستان قانون مبارزه با تروریسم مختص به خود را دارد که از سوی دادگاه های این منطقه اجرا می شود و در همین راستا تعدادی از محکومین براساس همین قانون در حال گذراندن محکومیت خود هستند.

وی همچنین با مقایسه قوانین داخلی کردستان عراق و قوانین بین المللی درحوزه مبارزه با تروریسم گفت: ترجیح می دهم محاکمه متهمان پرونده های تروریستی به جای دادگاه های بین المللی و قوانین آنها براساس قوانین داخلی و در دادگاه های کشور برگزار شود.

این قاضی کرد عراقی در پایان با تشکر از برگزار کنندگان کنگره، از روحیه علمی و به دور از انتقام جویی و بی طرفانه آنان قدردانی کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

شهدا را همراهی کنید!

 

پربازدیدترین مطالب