اخبار

  فیسبوک

این وبسایت با نسخه های قدیمی اینترنت اکسپلورر سازگاری ندارد، به منظور بهره مندی از تمامی امکانات لطفا از مرورگرهای جدید و مدرن فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید

کنگره بین المللی 17000شهید ترور را درصفحات اجتماعی دنبال کنید
  • French
  • English (UK)
  • ar-aa
ثبت نام

یک نماینده مجلس عراق گفت: یادآوری جنایات گروهک های تروریستی از جمله منافقین، از دلایل اهمیت کنگره بین المللی 17000 شهید ترور است.

دکتر حنین قدو نماینده مجلس عراق و رهبر اقلیت شبک های این کشور در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور کشور با بیان مطلب فوق گفت: اهمیت برگزاری این کنگره ریشه در یادآوری جنایات گروه های تروریستی مانند منافقین علیه ملت ایران دارد به ویژه آنکه برخی تلاش می کنند تا این جنایات صورت گرفته را بپوشانند.

عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق با یکی دانستن اهداف گروه های تروریستی گفت: تروریسم داعش در عراق و سوریه با تروریسم مجاهدین خلق (منافقین) تفاوتی ندارد زیرا این مجموعه ها از روش های یکسان استفاده می کنند و در هدف خود که ایجاد فضای رعب و وحشت با استفاده از خشونت و قتل و ارعاب دیگران است مشترک هستند. از این رو آنچه که در عراق رخ می دهد امتداد همان فکر و اندیشه ای است که منافقین در ایران به دنبال آن بودند.

قدو با اشاره به ضرورت همکاری های مشترک میان کشورهای منطقه به ویژه کشورهای قربانی ترور در عرصه مبارزه با تروریسم افزود: به دلیل فعالیت کشورهای مستکبر علیه ایران و همچنین تلاش آنها برای برهم زدن امنیت کشورهای جبهه مقاومت، یعنی سوریه، ایران، عراق و لبنان و احتمالا در آینده یمن، ضروری است تا راهبردهایی برای یکپارچه سازی تلاش این کشورها و دیگر کشورهای قربانی ترور مشخص و عملی شود. دبیر کل جمعیت دموکراتیک شبک ها درباره هماهنگی موجود میان ایران و عراق در مبارزه با تروریسم گفت: این هماهنگی وجود دارد و در سطح بسیار بالایی است. البته ضرورت هم دارد زیرا رشد تروریسم در عراق امنیت و ثبات ایران را تهدید خواهد کرد لذا اقدام ایران برای پشتیبانی از عراق در مبارزه با تروریسم ضرورت دارد و تلاشی برای حفاظت از امنیت و تمامیت ارضی ایران و کشورهای همجوار است.

این نماینده مجلس با اشاره به فساد برخی شخصیت های سیاسی این کشور و تأثیر آن بر ناامنی گفت: تعارفات برخی سیاستمداران عراقی در موضوع آشتی ملی باعث شده تا ملت عراق بهای سنگین آن را با خون خود بپردازد. مشکل اساسی در عراق این است که بسیاری از رهبران سیاسی همچنان به خاطر به دست آوردن مناصب و جایگاه و امتیاز، با یکدیگر تعارف داشته باشند و امنیت و ثبات کشور و خون مردم برای آنان جایگاهی نداشته باشد. این مسأله، بسیاری از سیاستمداران را تشویق به حمایت از تروریسم در موضع و عمل می کند. رهبر سیاسی جامعه شبک های عراق در پایان گفتگو با اشاره به مظلومیت اقلیت شبک و قربانی شدن بسیاری از آنان توسط تروریسم تکفیری داعش گفت: گروه های تروریستی از هنگام انفجار حرم مطهر امامین عسکریین (ع) در سامرا حملات سازماندهی شده منظمی را علیه شبک ها برای بیرون راندن آنان از شهر موصل ترتیب دادند. بسیاری از آنها کشته و خانه هایشان در مقابل نگاه مسؤولان محلی منهدم گردید. در میانه سال های 2006 تا 2014 بیش از 10 هزار شهروند شبکی از مناطق خود اخراج و آواره و 1600 تن به شهادت رسیدند. سال گذشته نیز تمامی روستاهای متعلق به ما تحت کنترل داعش درآمد تا بسیاری از شهروندان کشته و مساجد و حسینیه های متعلق به شبک ها منهدم شوند. تاکنون بیش از 200 هزار شبکی، آواره و به سمت مناطق جنوبی یعنی کربلا مهاجرت کرده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

شهدا را همراهی کنید!

 

پربازدیدترین مطالب